Arbetarekommunens styrelse
Lars Hollner, ordförande 0491-92521, lars.hollner@telia.com
Ewa Klase, Britt-Marie Necke, Håkan Johansson, Kenth Sejnehed, Kristina Nyman, Lejla Bajraktarevic, Torsten Rundberg, Ulrica Widesdotter
Ersättare: Bitte Ekstrand, Christer Carlson, Martin Odén, Martina Palmer, Renée Solstad, Robert Rapakko
Mönsterås Timmernabbens S-förening
Leila Bajraktarevic, Ordförande, 073-4166356, lejla.bajraktarevic@icloud.com
Tommy Englund, Torsten Rundberg, Kenth Sejnehed, Martin Odén, Madelene Amberman, Conny Karlsson
Ersättare: Martin Samuelssom, Benny Svensson, Jan Karlsson, Britt-Marie Necke, Naemi Hammarstedt
Ålem Blomstermåla S-förening
Bo Keijnser, ordförande, 070-5560007, bo.keijsner@telia.com
Gustav Gustavsson, Anna Rubio Lind, Håkan Johansson
Fliseryds S-förening
Lars Hollner, ordförande, 0491-92521, lars.hollner@telia.com
Martina Palmér, Björn Nilsson, Ewa Klase, Göran Sjögren
Ersättare: Kire Trajcevski, Lene Hollner
S-kvinnor
Ewa Klase, ordförande, 070-5517283, ewa.klase@telia.com
SSU
Naemi Hammarstedt,ordförande, 073-0661407, naemi.hammarstedt@gmail.com
Martin Nilsson, Martin Odéhn
Regionfullmäktige
Lejla Bajraktarevic, 073-4166356, lejla.bajraktarevic@icloud.com
Ersättare: Renée Solstad, Martin Odéhn
Kommunfullmäktige
Robert Rapakko, Renée Solstad, Lars Johansson, Lejla Bajraktarevic, Lars Hollner, Anne Blomqvist, Martin Nilsson, Kristina Nyman, Daniel Williamsson, Martina Palmér, Owe Kåreberg, Ulrica Widesdotter, Martin Samuelsson, Madelene Amberman, Roland Pettersson.
Ersättare: Erik Jonsson, Ann Laakso, Torsten Rundberg, Britt-Marie Necke, Michael Pettersson, Lene Hollner, Håkan Johasson, vakant
Kommunstyrelsen
Robert Rapakko, Lejla Bajraktarevic, Lars Hollner, Kristina Nyman
Ersättare: Renée Solstad, Daniel Williamsson, Madelene Amberman, Martin Nilsson
Socialnämnden
Renée Solstad, Martina Palmér, Jan Karlsson, Erik Jonsson
Ersättare: Kate Nilsson, Ann laakso, Vakant
Barn och Utbildningsnämnden
Lejla Bajraktarevic, Lene Hollner, Martin Samulesson, Gustav Gustavsson
Erästtare: Torsten Rundberg, Ulrica Widesdotter, Madelene Amberman
Kultur och Fritidsnämnden
Anne Blomqvist, Owe Kåreberg, Michael Pettersson
Ersättare: Göte Hägerström, Kerstin Beckman Danielsson
Miljö och Byggnadsnämnden
Lars Johansson, Anna Rapakko, Roland Pettersson
Ersättare: Kenth Sejnehed, Johanna Magnusson, Göran Sjögren
Valnämnden
Kristina Nyman, Lene Hollner
Ersättare: Ulrica Widesdotter, Anita Ericson
Copyright © All Rights Reserved